Jędrzejowska firma MG Green Energy, zajmująca się budową farm energii odnawialnej, której właścicielem jest słynny biznesmen Marian Gida, po raz kolejny hojnie wsparła tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tym razem, rodzina państwa Glitów do końca dzielnie licytowała weekend ze znaną polską instagramerką Traveler Mom – Patrycją Tylendą, którą na Instagramie obserwuje ponad 100 tysięcy osób. Wyjazd wylicytowano za ponad 34 tysiące złotych. Spółka MG Green Energy z Jędrzejowa, której założycielem jest znany przedsiębiorca Marian Glita, a prezesem zarządu córka Katarzyna Glita, po raz kolejny hojnie wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W tym roku, firma wybrała ciekawą licytację – wspólny weekend – zagraniczny wyjazd w towarzystwie znanej instagramerki Patrycji Tylendy, szerzej znanej jako Traveler Mom.Uwielbiająca podróże popularna mama, wystąpiła też w jednym z filmów Patryka Vegi „Polityka”.
Jak podkreśla Prezes Zarządu MG Green Energy Katarzyna Glita, ich rodzina wspiera działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od wielu lat. – Pieniądze do puszki wrzucamy od zawsze, natomiast udział w większych akcjach i licytacjach bierzemy od 1999 roku – przyznała Katarzyna Glita.
Kwoty za jakie rodzina Glitów w poprzednich latach licytowała przeróżne przedmioty są zawrotne. Pierwsze złote serduszko
w ogólnopolskiej aukcji wylicytowaliśmy w 1999 roku za kwotę 130 tysięcy złotych. Było to serduszko numer 3. Kolejne złote serce o numerze 1, udało nam się wylicytować za 70 tysięcy złotych w 2001 roku. Natomiast w 2002 roku złote serduszko wylicytowaliśmy na świętokrzyskiej aukcji za 68 tysięcy złotych. Oprócz serduszek jednego roku wylicytowaliśmy wóz strażacki, innym razem starą skodę, z której mogliśmy korzystać przez rok, po tym czasie auto ponownie trafiło na aukcję Wielkiej Orkiestry – wyliczała pani prezes.
– Chcieliśmy wybrać jakąś ciekawą licytacje i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy większą cegiełką. Traveler Mom to instagramerką, którą obserwujemy dlatego wybraliśmy tę aukcję i do końca walczyliśmy.I udało się. Osoba, która wylicytuje weekend wskazuje cel w Europie, do którego dice się wybrać. Wybrany kierunek to Lazurowe Wybrzeże i tam wybierzemy się już wiosną. Cel podróży również spodobał się pani Patrycji – dodała i pani Katarzyna. I to właśnie ona wybierze się na weekendowy wyjazd z Traveler Mom. Jak podkreśliła pani Katarzyna, działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą wspierać „Do końca świata i jeden dzień dłużej”. – Jest to organizacja, która wspiera małe dzieci. Mamy do niej bardzo duże
zaufanie, to nie jest organizacja „krzak”, tylko organizacja która rzeczywiście pomaga setkom maluchów i dzieci. Moje dziecko także skorzystało ze sprzętu kupionego przez Orkiestrę – dodała prezes Katarzyna Glita.