W dniach 21-22.11.2023 Przedstawiciele MG Green Energy Sp. z o.o. wzięli udział w European Hydrogen Week w Brukseli
Są to największe coroczne targi dedykowane wodorowi.
 
Krótko o tym wydarzeniu:
Wodór zyskuje w ostatnich latach na popularności jako jedno z rozwiązań pozwalających na dekarbonizację różnych sektorów gospodarki, w tym mobilności, przemysłu i wytwarzania energii.
Obecnie wiele krajów na całym świecie, w tym Japonia, Korea Południowa, Australia, Niemcy i Unia Europejska, opracowało własne krajowe strategie wodorowe, których celem jest promowanie zwiększania skali światowego rynku wodoru.
Oprócz działań rządowych wiele firm i organizacji tworzy partnerstwa i współpracę w celu przyspieszenia rozwoju i wdrażania technologii wodorowych, zwłaszcza w dziedzinie produkcji zielonego wodoru.
Ogólnie rzecz biorąc, wodór może odegrać znaczącą rolę w przejściu na przyszłość czystszej energii. Chociaż z wodorem nadal wiążą się pewne wyzwania, oczekuje się, że ciągłe inwestycje i badania w zakresie technologii wodorowych będą motorem dalszego rozwoju w tej dziedzinie.
Podczas Europejskiego Tygodnia Wodoru omówiono wszystkie najnowsze osiągnięcia na poziomie krajowym, europejskim i globalnym bezpośrednio z zaangażowanymi w nie ekspertami w dziedzinie wodoru!